Rezultate 1 la 2 din 2
    Incepator AndreiB's Avatar
    Data inscrierii
    01.11.2009

Angry Probleme Viessmann Vitopend 100

Am si eu o problema cu presiunea in instalatie este prea mica zic eu.....cand centrala nu incalzeste presiunea sta la 0,9 bar....
    Tin sa precizez ca am aerisit caloriferele pentru a scoate aerul din ele, problema care ma framanta in momentul acesta este legata de faptul ca robinetul de culoare neagra de la centrala cel care ma ajuta sa reglez presiunea in calorifere (am inteles ca trebuie sa fie la 1,5-2 bari cand centrala sta) este intepenit pur si simplu nu pot sa il deschid...
    De mers centrala merge la 1,5 bari presiune si 60 C....
    Sper ca cineva care se pricepe sa-mi dea si mie un sfat in legatura cu rezolvarea problemei mele...
    Va multumesc anticipat,
    Andrei

Membru activ caldut's Avatar
    Data inscrierii
    17.09.2007

Implicit

Citat Scris Initial de AndreiB VEzi Mesaj
    Am si eu o problema cu presiunea in instalatie este prea mica zic eu.....cand centrala nu incalzeste presiunea sta la 0,9 bar....
    Tin sa precizez ca am aerisit caloriferele pentru a scoate aerul din ele, problema care ma framanta in momentul acesta este legata de faptul ca robinetul de culoare neagra de la centrala cel care ma ajuta sa reglez presiunea in calorifere (am inteles ca trebuie sa fie la 1,5-2 bari cand centrala sta) este intepenit pur si simplu nu pot sa il deschid...
    De mers centrala merge la 1,5 bari presiune si 60 C....
    Sper ca cineva care se pricepe sa-mi dea si mie un sfat in legatura cu rezolvarea problemei mele...
    Va multumesc anticipat,
    Andrei
    la 1,5-2 bari la rece nu e prea indicat...e vas de 6 litri asa ca avind 2 bari la rece,la cald poate sa scuipe supapa de siguranta...de fapt ce model de Vitopend 100 ? WH1B ?

Discutii similare

1. probleme centrala ferroli
    De emil in forumul Centrale termice
    Raspunsuri: 28
    Ultimul Mesaj: 30.06.2011, 08:51
  2. Probleme conectare si/sau utilizare
    De radu_cracu in forumul FORUM ADMINISTRATIV
    Raspunsuri: 5
    Ultimul Mesaj: 07.04.2006, 02:02
  3. Probleme Sounier Duval
    De ra in forumul Centrale termice
    Raspunsuri: 1