Rezultate 1 la 7 din 7
    Incepator WinDoc Deviz's Avatar
    Data inscrierii
    21.10.2009

Thumbs up WinDoc Deviz - Program devize pentru evaluare, ofertare, decontare

1. Evaluati corect: calculul devizelor se face folosind norme de deviz pentru tehnologii noi si oferte de preturi actuale
    2. Evaluati complet: calcul valoarii totale a investitiei se face folosind structura devizului general
    3 Documentati corect: tiparireste formulare pentru ofertare sau întocmirea caietelor de sarcini
    4. Încasati sigur: decontare partiala sau totala se face folosind situatii de plata, note de renuntare si note de comanda suplimentara

WinDoc Deviz este:

- Usor de folosit: are interfata prietenoasa
    - Rapid: calculeaza în timp real devizele
    - Prezentabil: rapoarte cu aspect placut, sigla, semnaturi, aliniate
    - Compatibil: permite transfer de date
    - Multi user: permite lucrul în retea
    - Usor de învatat: asistenta gratuita , videolectii si cursuri on line
    - Ieftin: oferta speciala - 10% reducere daca utilizati un program mai vechi
    Editat de Alex pe 29.03.2011 la 23:34.

meta prompter Alex's Avatar
    Data inscrierii
    21.02.2005

Implicit

Cam cat costa? Intreb asta inainte sa intru pe site
    uninvolved

Incepator msInvest's Avatar
    Data inscrierii
    29.03.2011

Implicit windoc

Vad ca se vorbeste aici de windoc, probabil reclama .. . am cumparat programul asta de citiva ani si nu prea l-am folosit din lipsa de lucrari, timp. Acum de cateva luni il folosesc sau mai bine zis ma fac ca il folosesc caci am revenit la excel. programul e plin de erori, de la primul deviz am vazut greseli de calcul. am incercat sa iau legatura cu ei si mi-a raspuns o domnisorica care nu stia pe ce planeta se afla si care mia promis ca va reveni dupa ce se intoarce seful ei de nustiu unde. pana azi nu am porimit nici un telefon. saptamana trecuta pe forum, ca au forum pe sit (www.deviz.ro) la ei am vazut mesaje similare cu ale mele... greseli de calcul si altele ... dar fara raspuns .,.. cand am cautat ieri sa citesc raspunsurile surpriza ... mesajele critice erau sterse. am pus un mesaj in care cer exlicatiii ... chici ce .. azi era sters )

mare grija la aceasta firma domnilor colegi cand e sa va vanda softul sunt lapte si miere apoi ... ti se trinteste usa in nas ....

daca si voi ati patit lafel va rog sa scrieti daca e asa poate sunt eu in eroare ....

postul asta l-am pus pe fiecare forum pe care l-am gasit asa sunt de intrigat

meta prompter Alex's Avatar
    Data inscrierii
    21.02.2005

Implicit

Poti pune si niste capturi de ecran? Te asigur ca mesajele tale nu vor fi sterse de pe acest forum
    [LE]
    Incearca sa-i contactezi cu datele de aici: http://www.deviz.ro/contact-deviz-ro.html
    Editat de Alex pe 29.03.2011 la 23:31.
    uninvolved

Incepator instarom's Avatar
    Data inscrierii
    11.08.2005

Implicit

Am un amic coleg de breasla care a cumparat 6 licente de la ei si in ultima perioada are parte numai de probleme cu erorile programului...
    Acum cativa ani era parca mai grijuliu facut

Incepator teeas's Avatar
    Data inscrierii
    17.11.2011

Implicit

Eu va recomand Matrix Deviz
    Cel mai complet produs software de pe piata de profil din Romania destinat elaborarii documentatiei tehnico - economice de executie, realizarii documentatiei de ofertare si urmaririi lucrarilor prin situatii de lucrari si extrase de deviz. Acest program se adreseaza tuturor proiectantilor, constructorilor, investitorilor si beneficiarilor.

Incepand cu 10.01.2009 este disponibila versiunea 4 a produsului Matrix Deviz.

Matrix Deviz permite:
    - elaborarea documentatiei de executie:
    - deviz sintetic
    - deviz analitic conform P91/2002
    - deviz pe obiect
    - analiza de pret
    - extrase de resurse
    - obtinerea anexelor conform ordinului 863/2008
    - anexa F1
    - anexa F2
    - anexa F3
    - obtinerea anexelor conform ordinului 1014/874/2001 pentru achizitiile publice
    - anexa C2
    - anexa C3
    - anexa C4
    - anexa C5
    - anexele C6-C9
    - urmarire lucrari
    - situatii de lucrari
    - extrase de deviz
    - consumuri tehnice

Matrix Deviz utilizeaza toate indicatoarele de norme de deviz seria 1981 si normele orientative de consumuri de resurse pe articole de deviz elaborate in perioada 1992 - 1996.

Cu Matrix Deviz puteti sa creati norme de deviz proprii, sa comunicati si reactualizati preturile la materiale, forta de munca si utilaje, sa cautati articole de deviz prin cuvinte din denumirea lor, sa stabiliti recapitulatia devizului, sa calculati cantitatea articolului de deviz prin antemasuratoare. Daca aveti deja un deviz sau un articol de deviz, aveti posibilitatea sa realizati un deviz sau un articol de deviz similar cu cel exestent.

Incepator ioana's Avatar
    Data inscrierii
    11.04.2013

Implicit

Citat Scris Initial de msInvest VEzi Mesaj
    Vad ca se vorbeste aici de windoc, probabil reclama .. . am cumparat programul asta de citiva ani si nu prea l-am folosit din lipsa de lucrari, timp. Acum de cateva luni il folosesc sau mai bine zis ma fac ca il folosesc caci am revenit la excel. programul e plin de erori, de la primul deviz am vazut greseli de calcul. am incercat sa iau legatura cu ei si mi-a raspuns o domnisorica care nu stia pe ce planeta se afla si care mia promis ca va reveni dupa ce se intoarce seful ei de nustiu unde. pana azi nu am porimit nici un telefon. saptamana trecuta pe forum, ca au forum pe sit (www.deviz.ro) la ei am vazut mesaje similare cu ale mele... greseli de calcul si altele ... dar fara raspuns .,.. cand am cautat ieri sa citesc raspunsurile surpriza ... mesajele critice erau sterse. am pus un mesaj in care cer exlicatiii ... chici ce .. azi era sters )

mare grija la aceasta firma domnilor colegi cand e sa va vanda softul sunt lapte si miere apoi ... ti se trinteste usa in nas ....

daca si voi ati patit lafel va rog sa scrieti daca e asa poate sunt eu in eroare ....

postul asta l-am pus pe fiecare forum pe care l-am gasit asa sunt de intrigat
    Buna ziua,

Raspund la acest mesaj ca sunt la fel de intrigata ca si dumneavoastra. Imi pare rau ca nu am tinut cont de masaj, cu toate ca l-am vazut inainte sa-l achizitionez. Tot ce vreau sa spun este ca am patit la fel in linii mari. Are erori de calcul, se inchide brusc, si pierzi ce ai lucrat,sincer dupa experienta avuta cu acest soft nu l-as mai achizitiona. Cand il cumperi sunt foarte amabili, poti sa-i suni si de 10 ori pe zi, dupa........ Eu vorbesc aici de WINDOC4, am inteles ca ar mai fi scos o varianta 5. De acela nu stiu nimic.
    Editat de ioana pe 11.04.2013 la 11:38.

Discutii similare

1. program de devize
    De arhicad in forumul Devize
    Raspunsuri: 0
    Ultimul Mesaj: 07.10.2009, 00:51
  2. Program ptr instalatii electrice
    De MBM in forumul Software proiectare (CAD) si adiacente
    Raspunsuri: 3
    Ultimul Mesaj: 23.01.2007, 17:31
  3. factor evaluare
    De amarok in forumul Proiectare si documentare