Rezultate 1 la 4 din 4
    meta prompter Alex's Avatar
    Data inscrierii
    02.2005

Implicit Televiziunea digitala Dolce - Romtelecom

Salut,

Am facut comanda de instalare pt. Dolce. Astept deja de aproape o luna si nu a aparut nici un "meserias" sa instaleze. Merita sa mai astept sau trec la alt furnizor? Astept raspunsuri si pareri de la cei care au testat deja sistemul. Merci.
    uninvolved

Incepator A@CIA's Avatar
    Data inscrierii
    01.2009

Exclamation

Hi,

Eu am Dolce din 2007, in general am fost multumita de servicii ceva probleme minore pe timp de furtuna in privinta semnalului. Totusi, daca te hotarasti sa instalezi Dolce citeste foarte bine contractul, pentru ca eu am primit luna asta o factura de 740 ron care reprezenta plata kitului de instalare, activarea Dolce plus tarif de migrare...Asta pentru ca la 6 luni dupa semnarea contractului am decis sa renunt la telefonul fix pentru ca nu imi mai era necesar. Si ca regula a "serviciilor complete" pe care le furnizeaza, nu am fost avertizata de implicatiile renuntarii la telefon pe motiv ca scria in contract, iar faptul ca aceasta factura vine la un an si jumatate de la desfiintarea postului telefonic nu mai conteaza pentru ca si pentru asta au acoperire in contractul respectiv: "sumele datorate de catre clientul DTH dar nefacturate din cauza unei erori a Romtelecom vor putea fi evidentiate in factura emisa luna urmatoare celei constatarii erorii si vor fi achitate de catre clientul DTH pana la termenul scadent mentionat in aceasta factura". Cu alte cuvinte daca se trezesc peste 10 ani ca au uitat sa factureze ceva, o pot face fara nici o problema.
    Deci, mare atentie la contracte, indiferent care sunt ele! Marea majoritate nu le citim decat dupa ce am semnat...

Membru activ gringo's Avatar
    Data inscrierii
    05.2008

Implicit

Cea mai penibila faza cu Dolce e ca receiverul nu are iesire HDMI, desi receptia e digitala. Asta e valabil oricum pt. toti ceilalti. Oricum, din cate stiu, deolce are cea mai buna oferta la ora actuala.

PS
    Mie mi-au montat tigaia in 2 luni

Incepator ionesculuci's Avatar
    Data inscrierii
    01.2013

Implicit Lucrurile stau altfel din 2009 pana acum

Citat Scris Initial de Alex VEzi Mesaj
    Salut,

Am facut comanda de instalare pt. Dolce. Astept deja de aproape o luna si nu a aparut nici un "meserias" sa instaleze. Merita sa mai astept sau trec la alt furnizor? Astept raspunsuri si pareri de la cei care au testat deja sistemul. Merci.
    Cum se vede ca se duc in jos. Acum daca ii suni dimineata, la amiaza te trezesti cu ei la usa! In caz ca nu te gasesc acasa te suna ei pana raspunzi, iti trimit pe e-mail formulare de feed-back sa afle cum ti s-au parut baietii de la instalare. Poate asa era normal de la inceput, din pacate multe firme mioritice invata sa isi respecte clientii atunci cand ii pierd.

Bookmarks

Permisiuni Publicare

• You Nu poti publica discutii/subiecte noi
  • You Nu poti publica mesaje/raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti sa-ti editezi mesajele
  •