Rezultate 1 la 5 din 5

Implicit Alternativa la faianta

Tocmai ma uitam pe "Alternative la gresie"... Si eu as avea o problema asemanatoare. As dori sa stiu daca a incercat cineva placare interioara cu lambriu PVC sau cu pluta. Despre placarea cu lambriu PVC am tot studiat. Nu-mi place faptul ca se monteaza la o distanta cam de 2cm fata de perete pe o retea de sipci. Nici nu vreau sa ma gindesc la ce se poate intimpla in acel spatiu (insecte!!!!!!!!!!) . Ma gindesc ca mai buna ar fi placarea cu pluta. E vorba de placarea peretilor unei bucatarii deastul de mici.

Multumesc.

Membru activ caldut's Avatar
    Data inscrierii
    09.2007

Implicit

Citat Scris Initial de kareka VEzi Mesaj
    Tocmai ma uitam pe "Alternative la gresie"... Si eu as avea o problema asemanatoare. As dori sa stiu daca a incercat cineva placare interioara cu lambriu PVC sau cu pluta. Despre placarea cu lambriu PVC am tot studiat. Nu-mi place faptul ca se monteaza la o distanta cam de 2cm fata de perete pe o retea de sipci. Nici nu vreau sa ma gindesc la ce se poate intimpla in acel spatiu (insecte!!!!!!!!!!) . Ma gindesc ca mai buna ar fi placarea cu pluta. E vorba de placarea peretilor unei bucatarii deastul de mici.

Multumesc.
    e ok,am prieteni care si-ai facut.izoleaza bine termic,nici intretinerea nu se face greu,la ce pret ai gasit ? eu mai jos de 43 lei/mp n-am gasit...nu stiu cit ajunge adezivul si manopera.

Implicit

Multumesc. Despre pluta vorbesti, nu? Nu ma intereseaza in mod special izolatia termica cit aspectul. Nici nu stiu daca se lacuieste dupa aplicare si nici cum se comporta intr-un mediu cu abur(bucatarie)

Membru activ gringo's Avatar
    Data inscrierii
    05.2008

Implicit

Ca sa fiu sincer , ti-as recomanda mai degraba un rigips verde (rezistent la umezeala) aplicat direct pe perete, fara profil. Un glet si o lavabila buna vor oferi un aspect rezistent la umezeala

Spor!

Implicit

Multumesc da' tocmai asta vroiam sa evit: gletu si lavabila!!

Discutii similare

1. Alternativa la gresie...
    By Messa in forum Know-How - Materiale si tehnici
    Raspunsuri: 13
    Ultimul Mesaj: 13.05.2013, 10:52
  2. Gresie si faianta calitatea I vs. calitatea II
    By gringo in forum Know-How - Materiale si tehnici
    Raspunsuri: 1
    Ultimul Mesaj: 14.06.2008, 21:57

Bookmarks

Permisiuni Publicare

• You Nu poti publica discutii/subiecte noi