Rezultate 1 la 3 din 3
    meta prompter Alex's Avatar
    Data inscrierii
    02.2005

Implicit Design interior - emisiuni TV

Ce parere aveti de emisiunile care au ca subiect re/decorarea unei locuinte? Ati aplicat sau v-a inspirat ceva din ce ati vazut in cadrul acestor show-uri?

Mie unele "aranjamente" mi s-au parut cel putin stranii cu atat mai mult cu cat proprietarii sau beneficiarii nu parea genul care sa adopte stilul respectiv (gen pereti roz). Altele mi s-au parut chiar idioate si greu de exploatat - tot felul de aplice, unele chiar din carton vopsit si lipt pe tencuiala peretelui interior. Grrrr - cine naiba poate sterge prafu' de pe ele? Etc.

Modalitatea de a distruge cu ritual vechiul mobilier imi pare trista - exista oameni care ar fi putut sa-l aprecieze ca donatie...
    uninvolved

Incepator mina's Avatar
    Data inscrierii
    07.2006

Implicit Re: Design interior - emisiuni TV

da si pe mine m-a socat amenajarea respectiva (cu carton cutat si vopsit cu spray-ul) la un copil de cativa anisori oare cat va tine peretele acela? Iar restul camerei, rece rece, pat supraetajat din aluminiu (vorba vine ca era fier vopsit gri al), tipa are uneori sclipiri de geniu, dar nu poti face o amenajare fara sa ti cont de gusturile locatarului. Parerea mea. Altfel emisiunea este ok, poate unii mai gasesc inspiratie, poate altii plang ca ei si-ar dori chiar si mobilierul acela vechi de care ei isi bat joc!

meta prompter Alex's Avatar
    Data inscrierii
    02.2005

Implicit "Merge!"

Eh, probabil ca la faza cu distrusul mobilei s-au inspirat din reality-show-ul lu' Lisa Rinna - "Merge!" (http://www.tv.com/merge/show/17450/s...g=tabs;summary) sau, cum ii zic cei de la Euforia TV - "Casa pentru doi" (http://www.euforia.tv/emisiune_42/casa_pentru_doi.html).
    Sau te pomenesti ca Prima TV a cumparat formatul emisiunii... ei bine, in acest caz pot afirma ca emisiunea e ridicola in comparatie cu formatul american. Macar aia au masina de concasat mobila
    uninvolved

Discutii similare

1. Usi de interior
    By Alex in forum Tamplarie (ferestre, usi, etc.)
    Raspunsuri: 2
    Ultimul Mesaj: 06.06.2013, 16:49
  2. Proiectare, concept, design, servicii, legislatie, consultanta!!!
    By punktarkitecht in forum ARHITECTURA si URBANISM
    Raspunsuri: 2
    Ultimul Mesaj: 22.07.2010, 12:16
  3. Microclimatul interior: deziderat sau "lasa ca merge si asa..."
    By eugen in forum Proiectare si documentare
    Raspunsuri: 15
    Ultimul Mesaj: 30.05.2008, 08:27
  4. polietilena la interior
    By radu_cracu in forum Instalatii sanitare, retele de alimentare cu apa si canalizare
    Raspunsuri: 5
    Ultimul Mesaj: 23.08.2006, 13:19

Bookmarks

Permisiuni Publicare

• You Nu poti publica discutii/subiecte noi
  • You Nu poti publica mesaje/raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti sa-ti editezi mesajele
  •