Rezultate 1 la 5 din 5

Discutie: Feng Shui

Membru Messa's Avatar
    Data inscrierii
    01.03.2005

Implicit Feng Shui

Se pricepe cineva la asa ceva? Eu mi-am luat niste carti, sunt "rookie" deocamdata, dar zau ca e o chestie haioasa si... am senzatia ca si functioneaza. Are cineva mai multa experienta a propos de subiectul asta?

Implicit Re: Feng Shui

nu stiu in ce masura functioneaza, dar am observat ca arhitectii incep sa puna accent pe acest feng shui, ba mai mult am vazut poze de case construite dupa "modelul" feng shui
    cand mi-am construit casa chiar am incercat sa respect acest "model", dar este foarte greu (peste 25 de schite)
    pana la urma am ales o schita care se apropria de feng shui si am inceput constructia
    mai multe nu pot sa spun, este si pt mine o enigma ;D

Membru Messa's Avatar
    Data inscrierii
    01.03.2005

Implicit Re: Feng Shui

Eu mi-am luat carti si e al naibii de complicat. Plus ca sunt si o gramada de teorii, unele metode se bazeaza pe un soi de bizar calcul al probabilitatilor (!!! munca de chinez batran) si altele sunt mistice si cam stupide. Dar functioneaza, fie si pentru ca multe din principii tin de "uzabilitate" ;D

Membru kareka's Avatar
    Data inscrierii
    10.07.2008

Implicit

Depinde daca ai suficient spatiu pentru asa ceva. Daca ai o bucatarie minuscula in care aragazul si chiuveta (FOCUL si APA) tot unul linga cealalta stau nu cred ca te mai poti baza pe principiile feng shui.

meta prompter Alex's Avatar
    Data inscrierii
    21.02.2005

Implicit

So, Messa
    Ai avansat in tehnicile Feng Shui?

@Kareka - daca stii mai multe, ni le poti impartasi si nou? As aprecia in mod special gestul!
    uninvolved

Bookmarks

Permisiuni Publicare

• You Nu poti publica discutii/subiecte noi
  • You Nu poti publica mesaje/raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti sa-ti editezi mesajele
  •