Rezultate 1 la 3 din 3
    meta prompter Alex's Avatar
    Data inscrierii
    02.2005

Implicit Proiectare pe laptop/notebook - se poate zilnic?

Daca da, cu ce "scula"?
    uninvolved

Membru activ eugen's Avatar
    Data inscrierii
    05.2005

Raspunsul este DA !

Se poate, si inca foarte bine !

Am achizitionat in continuare un HP NX9105, Athlon64, 512Mb, HDD 60, Placa video cu chip de memorie de 64Mb, DVD RW, 15", boxe JBL, multislot pentru toate tipurile de carduri de memorie, si multe altele !!!

O scula relativ usoara (2,7 - 3 kg), autonomie cam 2 ore, finisare ingrijita, atentie la detalii, etc...

In munca de zi cu zi pot sa rulez fara probleme 2,3 chiar 4 desene AutoCAD in paralel cu un word , un excel si eventual un acrobat , fara sa imi dea rateuri sau sa am timpi de reactie suparatori !!!

La capitolul dezavantaje nu as putea decat sa spun ca incarcatorul este peste medie ca gabarit si greutate !

In concluzie raspunsul este : se poate proiecta pe laptop fara sa duci dorul unui desktop !

Membru activ Kermit's Avatar
    Data inscrierii
    04.2005

Am lucrat pe un P4 (2.4GHz, 256 RAM) un proiect de alimentari cu apa, cu harta orasului scanata in spate, una peste alta fisierul ajunsese la 1.5 MB. O regenera mai greu dar nu am intampinat mari dificultati. Nu ma impac insa cu tastatura si mouseul, car tot timpul dupa mine o tastatura normala si un mouse optic pentru a putea lucra pe orice suprafete.

Acum am deschise 2 Acad-uri, un Excel, DoClib, vreo 3 pagini de Mozilla, iar in task Norton si winamp cu live radio ... inca nu gafaie

Discutii similare

1. Subiect MUTAT: Proiectare instalatii
    By Alex in forum INSTALATII
    Raspunsuri: 0
    Ultimul Mesaj: 17.08.2007, 23:30

Bookmarks

Permisiuni Publicare

• You Nu poti publica discutii/subiecte noi
  • You Nu poti publica mesaje/raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti sa-ti editezi mesajele
  •