Pagina 1 din 2 12 UltimaUltima
Rezultate 1 la 10 din 17

Discutie: Win WATT

Membru activ Kermit's Avatar
    Data inscrierii
    04.2005

Implicit Win WATT

Recent am aflat de existenta unui program de proiectare (calcul) in domeniul Termice-Climatizare numit Win Watt.

Stie cineva de acest program?, As dori cateva impresii, eventual o adresa de download demo. Am cautat pe internet dar fara folos.

Best Regards

meta prompter Alex's Avatar
    Data inscrierii
    02.2005

Implicit Win WATT

Esti sigur ca asa se numeste? Intr-adevar, pe internet nu exista nici o referire la programul respectiv...
    uninvolved

Data inscrierii
    04.2005

Implicit Win WATT

DA win watt XL si versiunea completa XXL. Ceal de la care am aflat este "concurenta" si nu am mai putut scoate alte informatii. Asta era scris pe coltul monitorului. Calcul pierderi de caldura, aporturi, dimensionare hidraulica, etc...

Membru activ eugen's Avatar
    Data inscrierii
    05.2005

Implicit Win WATT

iti recomand www.winwatt.ro !!!

Exista mai multe variante :
    - winwatt S ;
    - winwatt M ;
    - winwatt L ;
    - winwatt XL ;
    - winwatt XXL ;

Cu varianta S calculezi numai necesar de caldura si dimensionare de radiatoare, iar cu varianta XXL, calculezi aporturi de caldura, necesar de caldura, dimensionare radiatoare, dimensionare suprafete radiante, calcul hidraulic, dimensionare schimbatoare de caldura, etc...

Ca observatie. am lucrat cu varianta S, am verificat acuratetea rezultatelor si pot spune ca sunt incantat !!! Merita investitia !

Data inscrierii
    02.2005

Implicit Win WATT

Preturi si versiuni:
    Imagini Atasate Imagini Atasate
    Fisiere Atasate Fisiere Atasate
    uninvolved

Data inscrierii
    04.2005

Implicit Win WATT

Merci mult, l-am gasit si eu in final...numai ca la preturile alea si la cum se plateste munca de proiectare la noi, tot Excel-u ramane de baza...deocamdata.

Data inscrierii
    02.2005

Implicit Win WATT

Mda, dar daca iei in calcul faptul ca pt. MS Office si automat pt. Excel, in principiu , ar trebui sa achizitionezi o licenta de la amicul Bill, eu zic ca investitia intr-un program specilizat merita; mai ales daca pentru Ofiice faci efortul legal si folosesti o varianta gratuita gen StarOffice sau OpenOffice.

Daca esti firma, chiar este interesanta posibilitatea/ideea de mai sus.
    uninvolved

Data inscrierii
    04.2005

Implicit Win WATT

Folosesc demult OpenOffice...nu sunt unul din adeptii lui nenea Bill (Calc-ul de aici mi se pare chiar mult mai destept decat Excel-ul). Sunt firma, dar abia am cumparat Acad-ul care imi era mult mai necesar si momentan visteria e goala. iau insa in calcul binentele si achizitia lui dar o las mai spre iarna.

Data inscrierii
    04.2005

Implicit Win WATT

Daca este pe aici vreun utilizator al susnumitului program va rog cateva impresii. Merita banii? Cei de la firma nu vor sa imi dea un demo, trebuie sa ajung la ei la sediu pentru o prezentare, dar timpul nu imi permite.

Membru activ eugen's Avatar
    Data inscrierii
    05.2005

Implicit Win WATT

Eu il folosesc !!! Varianta S !!!

In afara de faptul ca iti trebuie timp de acomodare cu stilul de lucru al programului, in rest e super OK !!!

L-am verificat cu alte programe si cu un calcul "de mana" si este OK !

Ce imi place mult la el este ca la capitolul volum de aer incalzit pentru necesitati fiziologice ai mult mai multe optiuni decat cea din SR 1907 cu 0,792 mc/h camere, 1 mc/h bai si 1,19 mc/h bucatari 8) ;

Imi pare rau ca nu am varianta si cu calcul de aporturi de caldura, dar sincer pentru varianta S merita investitia !!! Ce trece de varianta S, din punctul meu de vedere nu se mai merita !

Pagina 1 din 2 12 UltimaUltima

Bookmarks

Permisiuni Publicare

• You Nu poti publica discutii/subiecte noi
  • You Nu poti publica mesaje/raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti sa-ti editezi mesajele
  •