Rezultate 1 la 5 din 5
    Incepator 1mihai's Avatar
    Data inscrierii
    14.10.2014

Implicit Probleme scurgere cada in bloc din 1964

Locuiesc intr-un bloc foarte vechi (1964) si am decis sa inlocuiesc toata instalatia sanitara din baie. Sifonul a fost inlocuit de 2 ori deoarece prima data dadea pe dinafara si toata apa ii curgea in cap vecinului de jos, iar acum da pe dinafara si toata apa scursa din cada mea refuleaza prin sifonul vecinului de alaturi. Am descopert ca suntem conectati printr-o teava in Y, legata la coloana principala, pe care nu o gasim. Exista vreo solutie sa ma despart de vecin fara sa ajung la teava principala, pe care, repet, nu o gasim? De 2 ani incercam sa rezolvam si problema se agraveaza de la o zi la alta.

Membru activ gringo's Avatar
    Data inscrierii
    02.05.2008

Implicit

Daca refuleaza la vecin inseamna ca tronsonul vostru comun care se inteapa in coloana este infundat. Incercati sa desfundati cu un sarpe metalic.
    om de bine

Incepator 1mihai's Avatar
    Data inscrierii
    14.10.2014

Implicit

Aseara am incercat si asta. Si de la mine, si de la el. Ma gandisem chiar sa spar tot peretele de la baie, sa gasesc teava principala, dar daca nu e acolo si e pe hol? Nu stiu ce sa mai facem.

Membru activ gringo's Avatar
    Data inscrierii
    02.05.2008

Implicit

In mod normal, coloanele ar trebui sa stea intr-o ghena care sa aiba si o gura de vizitare.
    Pana descoperiti schema, pentru desfundare ati putea incerca inca o varianta: vecinul sa-si obtureze cumva sifonul (sa-l astupe cu o carpa peste care sa puna ceva greu) si preaplinul de la cada, obturezi si tu preaplinul tau, apoi turnati prin sifonul tau solutie de desfundat sau granule + apa (astea din urma cred ca-s mai bune). Teva avand panta, ar trebui sa ajunga substantele de desfundat la zona infundata. Eventual incercati de mai multe ori.
    om de bine

Incepator allexisoro's Avatar
    Data inscrierii
    06.03.2015

Implicit

Buna seara,
    va putem ajuta cu o inspectie video a canalizarii dvs pentru a vedea unde duce si care este problema.
    Ne gasiti pe www.desfundare-canalizare.com
    O seara buna1

Discutii similare

1. Probleme pozitionare vas wc
    De spik in forumul Instalatii sanitare, retele de alimentare cu apa si canalizare
    Raspunsuri: 1
    Ultimul Mesaj: 22.04.2014, 23:25
  2. bloc de aprindere Honeywell S4565CM
    De ionel in forumul Centrale termice
    Raspunsuri: 4
    Ultimul Mesaj: 25.10.2013, 01:00
  3. Probleme RiteTemp !!
    De catalin66 in forumul Centrale termice
    Raspunsuri: 0
    Ultimul Mesaj: 01.08.2013, 09:36
  4. Probleme ferestre
    De Haralamb in forumul Tamplarie (ferestre, usi, etc.)
    Raspunsuri: 3
    Ultimul Mesaj: 07.03.2013, 18:31
  5. ct de zona,ct de bloc/scara sau de apartament?
    De radu_cracu in forumul Centrale termice
    Raspunsuri: 7
    Ultimul Mesaj: 08.10.2008, 01:42

Bookmarks

Permisiuni Publicare

• You Nu poti publica discutii/subiecte noi
  • You Nu poti publica mesaje/raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti sa-ti editezi mesajele
  •