Buna ziua,

A sosit momentul organizării unui târg care să-i facă pe români să-şi recâştige încrederea în tradiţia de secole de a-şi construi, finisa, renova şi dota propria casă.
În perioada 10-13 mai 2012, se va desfăşura în Complexul ROMAERO Băneasa prima ediţie a târgului internaţional EXPO CASA MEA, târg de materiale de construcţii, finisaje, soluţii de reamenajare, decorare, mobilare şi accesorizare a locuinţei.
Două echipe de profesionişti îşi pun în comun competenţele în slujba dumneavoastră, pentru a face din acest târg cel mai important eveniment expoziţional din România al anului 2012 în domeniul construcţiilor şi amenajărilor civile.
Argumentele participării dumneavoastră, ca expozant, la acest important eveniment expoziţional, care vin din caracterul său unic, de premieră, pentru România, sunt:

1. EXPO CASA MEA este târgul care prin numarul de vizitatori atraşi, serviciile oferite şi profesionalismul echipei nu vă închiriază doar spaţiul de expunere, ci vă oferă şi şansa reală a unor oportunităţi de afaceri;
  2. EXPO CASA MEA este târgul unde cele mai prestigioase firme se vor întrece să ofere calitate şi preţ pe măsura nevoilor tot mai exigente ale cumpărătorilor;
  3. EXPO CASA MEA este târgul de profil din ţară cu cel mai complex mediaplan de promovare pentru atragerea specialiştilor şi a publicului larg;
  4. EXPO CASA MEA este târgul care înţelege şi respectă timpul şi dorinţa de eficienţă a expozanţilor şi vizitatorilor, oferind servicii de business matchmaking (întâlniri de afaceri punctuale şi prestabilite);
  5. EXPO CASA MEA este târgul care, împreună cu celelalte produse Medien Holding, vă oferă o platformă integrată unică pentru promovarea şi dezvoltarea afacerii dumneavoastră;
  6. EXPO CASA MEA este târgul a cărui garanţie a succesului pentru dumneavoastră înseamnă şi reunirea sinergiilor/eforturilor şi priceperii organizatorilor:

• Medien Holding: Portofoliul Medien Holding include cotidianul România liberă, site-ul www.romanialibera.ro, săptămânalul de satiră Academia CaÅ£avencu, www.academiacatavencu.info, Hiparion Publishers (revistele Hiparion – „Căminul”, „Casa Mea”, „Domus” ÅŸi „Planul Casei Mele”, revista de B2B „Unelte ÅŸi echipamente”, site-ul www.casamea.ro ÅŸi emisiunea tv “Căminul de 5 stele”), tipografia United Print, Corporate Media Publishing, agenÅ£ia de comunicare, branding ÅŸi corporate media, Medien Events ÅŸi Medien Conferences.
  • Nexidian International, cu George Cojocaru revenind în industria târgurilor alături de o echipă de top manageri cunoscuÅ£i, care, până în septembrie 2008, au organizat cu succes manifestări expoziÅ£ionale la ROMEXPO, în Å£ară ÅŸi în străinătate.

Invitându-vă să ne onoraţi cu prezenţa dumneavoastră ca expozant, găsiţi anexate formularele de înscriere la târg. Pentru informaţii suplimentare, vă rugăm să ne contactaţi la următoarele coordonate: 021.202.82.28, 0724.377.228, daniel.chivu@medienholding.ro sau să vizitaţi site-ul târgului www.expocasamea.ro

Împreună, putem construi casa de vis a românilor!
EXPO CASA MEA înseamnă
“CASA MEA - CONSTRUIESTE CASA VISURILOR TALE””