Rezultate 1 la 4 din 4

Discutie: Probleme ferestre

Incepator Haralamb's Avatar
    Data inscrierii
    18.06.2011

Implicit Probleme ferestre

Stie cineva daca exista si pentru Romania o aplicatie / interfata a Velux-ului de verificare a loturilor de fereste cu defecte de genul celei de pe UK (http://www.velux-pw.co.uk/)?

Am avut o problema cu cateva din ferestrele cumparate de la ei si as dori sa verific daca nu cumva fac parte din vreun lot cu defectiuni.

Va multumesc.

Membru activ gringo's Avatar
    Data inscrierii
    02.05.2008

Implicit

Sincer n-am auzit de o astfel de aplicatie. Cred ca un email catre producator documentat cu fotografii ar fi destul de eficient in rezolvarea problemei. Nu apare lotul trecut pe etichete?

banned user placarepiatra's Avatar
    Data inscrierii
    20.12.2012

Implicit

As vrea sa-mi schimb ferestrele de la casa si nu stiu ce sa aleg, acum am niste termopane cumparate de la o firma de cartier si sufla vantul prin ele, stiti alte variante de ferestre mai bune sau producatori mai ok?Ms

Incepator geamuribalcon's Avatar
    Data inscrierii
    02.03.2012

Implicit geamuri pentru balcon

Citat Scris Initial de placarepiatra VEzi Mesaj
    As vrea sa-mi schimb ferestrele de la casa si nu stiu ce sa aleg, acum am niste termopane cumparate de la o firma de cartier si sufla vantul prin ele, stiti alte variante de ferestre mai bune sau producatori mai ok?Ms
    Primul raspuns in cautarea frumusetii functionale consta in alegerea sistemelor de inchidere a balcoanelor,teraselor sau logiilor prin intermediul panourilor de sticla mobile:durabile,rezistente la intemperii si oscilatii de temperatura,prezinta etanseitate la apa si vant mentinandu-si totodata aspectul placut chiar si dupa ani de zile. Prin intermediul panourilor de sticla mobile aveti oricand posibilitatea sa alegeti intre un spatiu inchis,ventilat sau deschis in intregime si astfel va veti bucura de un sistem ingenios,creat pentru sporirea confortului Dvs pe o perioada indelungata. Indeplininind toate conditiile tehnice si de siguranta,sistemul de balcon-geam ,terasa-geam brevetat in Finlanda , se bucura de un real succes pe piata de profil din Europa datorita calitatii,design-ului si functionalitatii sale deosebite.
    Editat de admin pe 07.03.2013 la 23:46. Motiv: Am sters linkurile. Acest forum nu vrea sa-ti faca reclama. Gandeste pozitiv, fii destept si citeste regulamentul.

Discutii similare

1. rame pentru ferestre din PVC, lemn sau aluminiu?
    De Tudor in forumul Tamplarie (ferestre, usi, etc.)
    Raspunsuri: 2
    Ultimul Mesaj: 07.10.2013, 13:20
  2. probleme centrala ferroli
    De emil in forumul Centrale termice
    Raspunsuri: 28
    Ultimul Mesaj: 30.06.2011, 08:51
  3. probleme cu apa menajera
    De mraemit in forumul Centrale termice
    Raspunsuri: 5
    Ultimul Mesaj: 07.12.2009, 21:09
  4. Probleme Sounier Duval
    De ra in forumul Centrale termice