Pagina 1 din 2 12 UltimaUltima
Rezultate 1 la 10 din 12
    Incepator tatiana.riza's Avatar
    Data inscrierii
    15.06.2011

Question Sugestii achizitionare AER CONDITIONAT

Buna ziua,
    doresc sa-mi instalez un aer conditionat in sufragerie. Sotul meu s-a interesat si am inteles ca ne-ar trebui un aparat de 12000 BTU (Nu prea ma pricep). Dupa mai multe vizite prin diverse supermarketuri si la indicatiile unor prieteni am aflat de marca Inventor, cica ar da 7 ani garantie. Voi stiti ceva despre echipamentele astea? A instalat asa ceva cineva?
    Multumesc,
    Tatiana
    Editat de Alex pe 16.06.2011 la 08:47.

meta prompter Alex's Avatar
    Data inscrierii
    21.02.2005

Implicit

Intreaba-l pe azir, ca doar aveti acelasi IP: 82.76.119.112
    uninvolved

meta prompter Alex's Avatar
    Data inscrierii
    21.02.2005

Implicit

Citat Scris Initial de tatiana.riza VEzi Mesaj
    Buna ziua,
    doresc sa-mi instalez un aer conditionat in sufragerie. Sotul meu s-a interesat si am inteles ca ne-ar trebui un aparat de 12000 BTU (Nu prea ma pricep). Dupa mai multe vizite prin diverse supermarketuri si la indicatiile unor prieteni am aflat de marca Inventor, cica ar da 7 ani garantie. Voi stiti ceva despre echipamentele astea? A instalat asa ceva cineva?
    Multumesc,
    Tatiana
    Pentru calculul necesarului de frig, iti recomand acest thread (chiar daca lucrezi la Inventor ): http://forum.prohabitat.ro/threads/3...arul-de...-BTU
    uninvolved

Incepator sor2n's Avatar
    Data inscrierii
    11.07.2011

Implicit

eu am un LG instalat de 5 ani si nu am avut nici cea mai mica problema cu el
    Editat de admin pe 12.07.2011 la 14:44. Motiv: AM sters link-ul pentru ultima oara. Daca vei continua, va urma si ban-ul. Acesta nu este un site de anunturi gratuite!

Incepator pmc's Avatar
    Data inscrierii
    13.08.2012

Implicit

Citat Scris Initial de tatiana.riza VEzi Mesaj
    Buna ziua,
    Multumesc,
    Tatiana

uite un tabel fara sa calculezi http://www.montaj-service-aer-condit...onditionat.htm

Incepator IonelaRotar's Avatar
    Data inscrierii
    30.01.2013

Implicit

Eu am cumparat un aparat de aer conditionat de la o firma din Cluj Sursa 9 ,http://www.sursadeclima.ro/contact.html , modelul este Daikin.Sunt foarte multumita de el . Tocmai de aceea mi-am mai instalat unul si la birou , pe care il folosesc atata vara pentru a scapa de caldura si atat iarna pentru a-mi incalzi biroul. Echipa lor asigura consultanta ,montarea service-ul si mentenanta.Ii recomand cu caldura pentru profesionalismul lor.

Membru activ gringo's Avatar
    Data inscrierii
    02.05.2008

Implicit

Citat Scris Initial de IonelaRotar VEzi Mesaj
    Eu am cumparat un aparat de aer conditionat de la o firma din Cluj Sursa 9, modelul este Daikin.Sunt foarte multumita de el . Tocmai de aceea mi-am mai instalat unul si la birou , pe care il folosesc atata vara pentru a scapa de caldura si atat iarna pentru a-mi incalzi biroul. Echipa lor asigura consultanta ,montarea service-ul si mentenanta.Ii recomand cu caldura pentru profesionalismul lor.
    Mai bine ii "recomandai" cu frig. Vai de capul vostru, flacai.

Incepator IonelaRotar's Avatar
    Data inscrierii
    30.01.2013

Smile

Citat Scris Initial de gringo VEzi Mesaj
    Mai bine ii "recomandai" cu frig. Vai de capul vostru, flacai.
    De ce sa nu ii recomand ,daca la mine si-au facut bine treaba si am fost multumita ? Au lucrat cu meticulozitate ,au lasat curat dupa ei si au avut rabdare sa imi explice exact cum functioneaza aparatele .

Membru neotreo's Avatar
    Data inscrierii
    02.09.2007

Implicit

pentru fanii destul de numerosi ai firmei Viessmann: s-a lansat in Romania gama de aer conditionat Vitoclima 200-S de la Viessmann.
    Vitoclima-200-S-aer-conditionat-Viessmann-500x500.jpg
    Sunt, desigur, aparate tip Inverter.

Incepator 1QVanea's Avatar
    Data inscrierii
    23.05.2013

Implicit

Depinde ce cauti - a se citi BUGET. La 12000 BTU optiunile sunt nenumarate. De la alde Inventor pana la Hitach, Fujitsu IPAM Super Inverter la Carrier. Adica de la 12-13 milioane la 60 de milioane+. Mai mid-range si cu performate OK (fiabile, pret rezonabil, silentioase, consum rezonabil) ai OSAKA, Sharp, Gree si multe, foarte multe altele.

Daca dai mai multe detalii, poti primi un raspuns mai clar si obiectiv. Asa cu "vreau un aparat de 12000 BTU" nu ajungi nicaieri.

Parerea mea.

Sporuri!

Pagina 1 din 2 12 UltimaUltima

Discutii similare

1. Dezinfectant aer conditionat
    De Alex in forumul Sisteme de aer conditionat
    Raspunsuri: 2
    Ultimul Mesaj: 06.10.2010, 12:26

Bookmarks

Permisiuni Publicare

• You Nu poti publica discutii/subiecte noi
  • You Nu poti publica mesaje/raspunsuri